Aranżacja łazienki na poddaszu

0

Każdy, kto kiedykolwiek urządzał łazienkę na poddaszu wie, że jest to wyjątkowo trudne miejsce do aranżacji. W takim pomieszczeniu nie kierujemy się wyłącznie metrażem łazienki, ale przede wszystkim wysokością ściany kolankowej, która tworzy stromy spadek. To właśnie od tego tworzonego spadku zależy, jak dużą przestrzeń będzie można efektywnie zagospodarować na meble łazienkowe i urządzenia sanitarne. Przy dość dużym skosie na poddaszu może się okazać, że tylko jedną stronę łazienki można przeznaczyć na szafki. Jednak nic się nie martw, w dalszej części artykułu znajdziesz przydatne wskazówki i porady na temat urządzania łazienki na poddaszu.

Aranżacja łazienki na poddaszu

Gdzie usytuować wannę na poddaszu?

Przy aranżacji klimatycznej łazienki na poddaszu trzeba wziąć pod uwagę ilość dostępnego miejsca do umeblowania. Mając do czynienia ze skosem ta część może wcale nie być taka duża. Dlatego też bardzo ważne jest, aby jak najbardziej zaoszczędzić przestrzeń w pomieszczeniu. Najlepszym pomysłem, który pozwoli zachować podstawy dobrych praktyk użytkowania jest usytuowanie wanny łazienkowej zaraz pod skosem. W ten sposób wykorzystamy maksymalnie tą problematyczną stronę łazienki, uniemożliwiającą postawić w tym miejscu większości innych elementów wyposażenia.

Pod skosem niezwykle dobrze wkomponowują się wanny wolnostojące, które można postawić w dowolnej odległości od ściany. To pozwala nam wybrać odpowiednie miejsce, aby móc swobodnie do niej wchodzić i wychodzić. Co więcej między ścianą a wanną wolnostojącą tworzony jest odstęp, umożliwiający montaż małej półki na akcesoria do mycia.

Za rozwiązaniem tym przemawiają także walory wizualne wanny wolnostojącej, gdyż prezentuje się ona niezwykle nowocześnie i luksusowo we wnętrzu każdej łazienki. Doskonale podkreśla charakter wnętrza, a nade wszystko gwarantuje pełną swobodę aranżacji innych stref łazienkowych.

Wanna łazienkowa DALI 178 nie potrzebuje zabudowy płytkami   Model wanny ALPINA można stawiać w każdym miejscu łazienki   Wanny wolnostojące posiadają ponadczasowy styl i charakter

Czy montaż prysznica do dobry pomysł?

Kabiny prysznicowe należy stawiać w najwyższej części łazienki, czyli miejscu pełnej wysokości stania, która minimalnie wynosi 210 cm. Powinno to być zatem miejsce bez spadku ściany, a dokładniej w jednym z kątów pomieszczenia. Prysznic to bez wątpienia świetny pomysł dla każdego, kto posiada wolny kąt w łazience.

Tak naprawdę kabiny prysznicowe nie zajmują tak dużo powierzchni, jakby się wydawało. Najmniej miejsca zajmuje otwarty prysznic typu walk-in z jedną ścianką prysznicową. Taki rodzaj prysznica bez brodzika wygląda minimalistycznie i dodaje wnętrzu nowoczesnego akcentu, którego mu akurat brakuje. Nie można zapomnieć o tym, że są one bardzo komfortowe w użytku i łatwe w czyszczeniu.

Kabina prysznicowa SUPERIA BLACK składa się z dwóch szklanych ścianek prysznicowych   Prycznic o półokrągłej kabinie prycznicowej w chromowanym profilu   Model kabiny SUPERIA BLACK SQUARE posiada wzór w kratkę

Gdzie ustawić umywalkę i meble łazienkowe?

Na poddaszu dobrym pomysłem jest połączyć strefę umywalkową z dużą ilością mebli łazienkowych, w tym szafek z przedłużonym blatem, słupków i luster. Z tej racji warto przeznaczyć jedną całą ścianę łazienki, aby ułożyć kompleksowy zestaw meblowy wraz z umywalką. Dzięki temu użytkownicy będą mogli swobodnie wykonywać codzienne czynności higieniczne, przy łatwym i szybkim dostępie do przyborów toaletowych.

Ważnym elementem strefy umywalkowej jest lustro łazienkowe, które obowiązkowo powinno znaleźć się nad umywalką. W ten sposób duża tafla lustra powiększy optycznie przestrzeń łazienki na poddaszu. Gdy zabraknie miejsca do przechowywania przedmiotów pod umywalką, można część niskich mebli łazienkowych postawić pod skosem.

O czym trzeba pamiętać stawiając miskę WC?

Zasadą, którą trzeba się kierować w przypadku urządzania strefy toaletowej jest wysokość ściany i wzrost domowników. Mianowicie chodzi o to, że podwieszane miski WC do montażu muszą mieć ścianę o wysokości co najmniej 130 cm, aby cała konstrukcja stelaża stabilnie utrzymywała pion. Nie muszą być one montowane przy najwyższej części ściany, ale należy zachować minimalną wysokość dla stelaży podtynkowych, a także wygody wszystkich domowników.

Wstaw okno połaciowe do łazienki

Jeśli chcesz stworzyć absolutnie wyjątkowy nastrój w łazience, to warto zastanowić się nad wstawieniem okna połaciowego w dachu. Nie dość, że okno dachowe wpuści światło dzienne do łazienki, to podczas kąpieli będziesz mógł oglądać nocne niebo. Otwór okienny można bez problemu umieścić na ścianie skośnej, gdzie jest dużo wolnej powierzchni.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
PROMOCJE
Panel do wanny frontowy 170 orzech
Panel do wanny frontowy 170 orzech
429,00 zł 278,85 zł
szt.
TWIST słupek łazienkowy wysoki z lustrem 35 cm biały
TWIST słupek łazienkowy wysoki z lustrem 35 cm biały
725,00 zł 368,00 zł
szt.
CAPRI BLACK słupek łazienkowy 35 cm czarny mat / dąb
CAPRI BLACK słupek łazienkowy 35 cm czarny mat / dąb
1 170,00 zł 595,00 zł
szt.
AVON zestaw szafka łazienkowa 60 cm z umywalką orzech
AVON zestaw szafka łazienkowa 60 cm z umywalką orzech
845,00 zł 549,25 zł
szt.
CAPRI BLACK zestaw szafka z umywalką 60 cm czarny mat / dąb
CAPRI BLACK zestaw szafka z umywalką 60 cm czarny mat / dąb
2 091,00 zł 1 245,00 zł
szt.
TERRAZZO kubek łazienkowy
TERRAZZO kubek łazienkowy
40,00 zł 34,00 zł
szt.
POLA słuchawka
POLA słuchawka
71,00 zł 24,00 zł
szt.
MADERA blat do szafek podumywalkowych 60 cm dąb
MADERA blat do szafek podumywalkowych 60 cm dąb
246,00 zł 214,00 zł
szt.
MODERN dozownik mydła zielony
MODERN dozownik mydła zielony
90,00 zł 73,95 zł
szt.
SOFTISSIMO komplet dywaników łazienkowych beżowy
SOFTISSIMO komplet dywaników łazienkowych beżowy
49,00 zł 39,20 zł
szt.
DALI BLACK słuchawka prysznicowa czarna
DALI BLACK słuchawka prysznicowa czarna
87,00 zł 74,00 zł
szt.
CAPRI BLACK szafka podumywalkowa 60 cm czarny mat / dąb
CAPRI BLACK szafka podumywalkowa 60 cm czarny mat / dąb
1 449,00 zł 737,00 zł
szt.
Słowa kluczowe

/

Przewiń do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż wersję strony na komputery
Sklep internetowy Shoper.pl