Czy w łazience potrzebny jest bidet?

0

W dzisiejszych czasach przy urządzaniu łazienki wiele osób zadaje sobie pytanie, czy jest im tak właściwie potrzebny bidet. Kiedyś miski bidetowe były dostępne tylko w ekstrawaganckich dużych łazienkach i krajach południowych, gdzie panują wysokie temperatury, zmuszające do częstszego podmywania stref intymnych. To jednak już przeszłość. Dziś coraz więcej właścicieli łazienek zdaje sobie sprawę z tego, jaką bidet pełni ważną rolę w dbaniu o higienę intymną i nie tylko.

Czy w łazience potrzebny jest bidet?

Dlaczego warto zamontować miskę bidetową w łazience?

Bidet to specjalne miejsce zarówno dla kobiet, mężczyzn, jak i dzieci przeznaczone do odświeżenia się. To właśnie dzięki niemu nie trzeba wchodzić do wanny lub prysznica, by zadbać wyłącznie o higienę miejsc intymnych. W ten sposób znacznie ułatwia osobom starszym i niepełnosprawnym korzystanie z łazienki.

Osoby z ograniczoną ruchomością mogą wygodnie i w komfortowy sposób korzystać z bidetu bez konieczności rozbierania się. Oprócz tego umożliwia on szybko schłodzić stopy w letnie dni. Przy czym każde użycie bidetu zamiast wanny lub prysznica wiąże się z mniejszym zużyciem wody, co pozwala znacznie zaoszczędzić pieniądze.

Miska bidetowa ma duże znaczenie dla kobiet w trakcie menstruacji, ponieważ w tym okresie muszą one zachowywać szczególną czystość, a mianowicie podmywać się dwa-trzy razy dziennie. Z kolei dzieci już od najmłodszych lat mogą z jego pomocą uczyć się zachowywania odpowiedniej higieny i łatwiej myć ręce, niż przy wysokiej umywalce. Bidety również dobre spisują się w przypadku właścicieli zwierząt, którzy używają je do kąpania swoich niewielkich pupili.

Przedstawioną miskę bidetową wykonano z ceramiki   Owalny bidet do montażu ze stelażem podtynkowym   Dobierz odpowiedni bidet do Twojej toalety

Co zrobić, jeśli w łazience brakuje miejsca na bidet?

Oczywiście bidet jako osobny element wyposażenia łazienki nie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, ponieważ urządzenie to zajmuje mniej więcej tyle miejsca, co standardowa miska WC. Stąd w łazienkach o małym metrażu nie ma szans, by zagospodarować dla niego dodatkowe miejsce. Zwykle łazienki w blokach dysponują powierzchnią, która starcza na miskę WC, umywalkę, prysznic i nic więcej. Jednak jest na to inne rozwiązanie.

Dobrą alternatywą jest montaż miski WC z dodatkiem baterii bidetowej. W ten sposób można stworzyć niezwykle praktyczny element 2w1, stanowiący hybrydę bidetu z muszlą klozetową. Aby to osiągnąć wystarczy wyposażyć posiadają miskę WC w specjalną baterię bidetową z wężykiem natryskowym, którą montuje się w pobliżu muszli. Bateria bidetowa zwiększa jej funkcjonalność, zapewniając czystą wodę do mycia miejsc intymnych oraz w razie potrzeby innych obszarów ciała np. rąk i stóp.

Słuchawka baterii bidetowej posiada włącznik start-stop   Producent VALVEX stworzył zestaw bidetowy dla muszli klozetowych

Czy do bidetu potrzebna jest ciepła woda?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy bidet to nie tylko miejsce do dbania o higienę stref intymnych, ale także urządzenie sanitarne umożliwiające odświeżyć się, ochłodzić stopy czy umyć niemowlę lub niewielkie zwierzę. Dlatego też podłącza się go do wody ciepłej i zimnej, dzięki czemu bateria mieszająca umożliwia ustawić preferowaną temperaturę do wybranej czynności na co dzień. Wystarczy w tym celu podłączyć odpowiednio zawory kątowe z baterią bidetową przy użyciu elastycznych wężyków.

Jaki bidet wybrać stojący czy wiszący?

Na rynku wyposażenia łazienek dostępne są dwa rodzaje bidetów - stojący lub wiszący. Pomimo, że różnią się one sposobem montażu to oba modele bidetu dostarczają domownikom taką samą funkcjonalność i podnoszą komfort użytkowania łazienki.

Jeśli w Twojej łazience znajduje się podwieszana lub stojąca miska WC to warto zamontować w ten sam sposób bidet, by te dwa elementy stojące obok siebie tworzyły spójny układ. W sytuacji, gdy wybraliśmy bidet stojący, należy zacząć od przygotowania przyłącza wodociągowego w ścianie, natomiast do wiszącego modelu bidetu potrzebny nam będzie stelaż podtynkowy, który schowa całą instalację w ścianie i utrzyma stabilnie miskę.

Zamiast osobnego bidetu wykorzystaj hybrydowe rozwiązanie 2w1

Komentarze do wpisu (0)

Submit
PROMOCJE
Organizer 25, 4x12x10 bambus
Organizer 25, 4x12x10 bambus
52,00 zł 44,20 zł
szt.
BEGONIA zestaw prysznicowy z baterią termostatyczną chrom
BEGONIA zestaw prysznicowy z baterią termostatyczną chrom
1 147,00 zł 848,00 zł
szt.
JASMIN kabina prysznicowa półokrągła chrom
JASMIN kabina prysznicowa półokrągła chrom
1 274,00 zł 1 019,00 zł
FINKA lustro narożne 40 cm
FINKA lustro narożne 40 cm
295,00 zł 207,00 zł
szt.
Organizer 4 części 28 x 17,7 x 11 cm bambus
Organizer 4 części 28 x 17,7 x 11 cm bambus
108,00 zł 91,80 zł
szt.
SLIM LINE zestaw natryskowy podtynkowy z baterią termostatyczną chrom
SLIM LINE zestaw natryskowy podtynkowy z baterią termostatyczną chrom
3 144,00 zł 1 699,00 zł
 ELISABETH szafka podumywalkowa 80 cm biały
ELISABETH szafka podumywalkowa 80 cm biały
1 107,00 zł 720,00 zł
szt.
HIACYNT bateria umywalkowa podtynkowa chrom
HIACYNT bateria umywalkowa podtynkowa chrom
577,00 zł 509,00 zł
szt.
ELISABETH lustro wiszące 60 cm
ELISABETH lustro wiszące 60 cm
295,00 zł 192,00 zł
szt.
Kubek łazienkowy, niebieski
Kubek łazienkowy, niebieski
39,00 zł 33,15 zł
szt.
Słowa kluczowe

/

Przewiń do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż wersję strony na komputery
Sklep internetowy Shoper.pl