Jaką miskę WC wybrać bezkołnierzową czy tradycyjną?

0

W każdej toalecie należy dbać o pełną czystość i porządek, ponieważ to właśnie w tym pomieszczeniu gromadzi się najwięcej bakterii i zarazków. Przy sprzątaniu na szczególną uwagę zasługują urządzenia sanitarne, z których codziennie korzysta wiele osób. W tym artykule skupimy się wyłącznie na muszlach klozetowych, które warto rozróżnić ze względu na konstrukcję kołnierza. Albowiem przyszły wybór jednej z tych dwóch rodzajów miski WC zapobiegnie gromadzeniu się zbyt wielu zanieczyszczeń na jej powierzchni. Sprawdź zatem, którą miskę toaletową warto wziąć pod uwagę - bezkołnierzową czy tradycyjną.

Jaką miskę WC wybrać bezkołnierzową czy tradycyjną?

Bezkołnierzowa miska WC jako rewolucyjne rozwiązanie do łazienki

Obecnie to bezkołnierzowe miski WC zdominowały rynek urządzeń sanitarnych. Dostarczają one niezwykle estetyczne rozwiązanie, które sprawia, że czyszczenie toalety jest znacznie łatwiejsze. Zarówno stojąca, jak i wisząca muszla klozetowa bez kołnierza skutecznie zapobiega gromadzeniu się bakterii, kamienia czy innych uciążliwych zabrudzeń. Wynika to z tego, że nie zawiera wewnętrznych rantów, ostrych krawędzi i nieszkliwionych elementów, do których nie mamy zbyt dobrego dostępu. Pozwala to całkowicie wyeliminować problem czyszczenia toalety i tym samym zwiększa jej walory estetyczne.

Dokładniej mówiąc w miskach rimless zamiast problematycznego zawiniętego kanału powstało specjalne wgłębienie, które można z łatwością wyczyścić szczotką toaletową, bez żadnego wysiłku. W ten sposób nie marnujemy naszego cennego czasu na szorowanie i nie ma potrzeby stosowania bardzo agresywnych środków chemicznych, by pozbyć się brudu.

Przemyślana konstrukcja miski i bezkołnierzowa technologia sprawia, że zużywa do 30% mniej wody do spłukiwania, niż tradycyjna muszla klozetowa. Woda precyzyjnie i równomiernie spływa po jej krawędziach, tak aby zmyć brud, ale nie zachlapać przy tym podłogi. Warto podkreślić, że w tym celu miski bez kołnierza wykorzystują mniejsze ciśnienie wody. Na skutek czego muszle bezkołnierzowe zalicza się do bardziej ekonomicznych, wydajnych a nawet ekologicznych rozwiązań, pozwalających zmniejszyć rachunek za wodę.

Podwieszana toaleta posiada ukryte mocowanie i łatwo utrzymać ją w czystości   Owalny kształt muszli sedesowej ładnie prezentuje się w łazience   Muszla klozetowa rimless cechuje się nowoczesnym charakterem

Czym jest kołnierz w misce WC?

Tradycyjne muszle klozetowe posiadają zawiniętą krawędź konstrukcji wokół miski zwaną kołnierzem. Kołnierz ten tworzy obrzeże, które zapobiega rozchlapywaniu się wody na podłogę podczas uruchomienia funkcji spłukiwania. Niestety pomimo tego jego budowa sprawia problemy w czyszczeniu i zachowaniu higieny toalety. Wewnętrzna strona kołnierza jest niewidoczna dla oka i jednocześnie trudno jest usunąć, gromadzące się tam bakterie.

W efekcie nieczyszczone zanieczyszczenia są roznoszone po całej misce przy każdorazowym spłukaniu wody. Z tej racji powstała zupełnie inna technologia rimless, umożliwiająca obmyć każdy zakamarek wewnętrznej części toalety. Bezkołnierzowe miski WC to zatem o wiele wygodniejsze rozwiązanie, zapewniające wysoki poziom higieny.

Miska rimless nie zawiera kołnierza, co upraszcza czyszczenie toalety

Gdzie kupie tanie miski WC bez kołnierza?

W naszym firmowym sklepie inBath.pl przygotowaliśmy szeroki katalog misek bezkołnierzowych w atrakcyjnych cenach, kształtach i kolorach. Znajdziesz tutaj bezkołnierzowe modele muszli klozetowych z deską sedesową lub bez, przeznaczone do montażu podtynkowego lub stojącego czy wykończone na biały, grafitowy, czarny a nawet złoty kolor. Ponadto oferujemy niskie ceny wraz z dobrą 10-letnią gwarancją, dzięki czemu możesz liczyć na dłuższą żywotność. Dobrym przykładem stanowią miski:

Nasze ceny zaczynają się już od 584 zł!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
PROMOCJE
CAPRI BLACK zestaw szafka z umywalką 60 cm czarny mat / dąb
CAPRI BLACK zestaw szafka z umywalką 60 cm czarny mat / dąb
2 360,00 zł 1 828,00 zł
szt.
TEMISTO bateria bidetowa mosiądz
TEMISTO bateria bidetowa mosiądz
679,00 zł 594,00 zł
szt.
BLUE MARBLE szczotka wc niebieska
BLUE MARBLE szczotka wc niebieska
98,00 zł 83,30 zł
szt.
HIACYNT zestaw natryskowy chrom
HIACYNT zestaw natryskowy chrom
1 444,00 zł 1 274,00 zł
szt.
 ELISABETH szafka podumywalkowa 80 cm biały
ELISABETH szafka podumywalkowa 80 cm biały
1 107,00 zł 720,00 zł
szt.
HIACYNT NERO zestaw natryskowy czarny mat
HIACYNT NERO zestaw natryskowy czarny mat
1 954,00 zł 1 614,00 zł
szt.
HIACYNT wanna wolnostojąca 170 cm
HIACYNT wanna wolnostojąca 170 cm
5 099,00 zł 4 504,00 zł
szt.
TWIST zestaw szafka wisząca z umywalką 60 cm biały
TWIST zestaw szafka wisząca z umywalką 60 cm biały
1 033,00 zł 869,00 zł
szt.
ROSSA dywanik łazienkowy 50 x 80 cm beżowy
ROSSA dywanik łazienkowy 50 x 80 cm beżowy
54,00 zł 43,20 zł
szt.
Słowa kluczowe

/

Przewiń do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż wersję strony na komputery
Sklep internetowy Shoper.pl