Montaż podwieszanej miski WC w łazience

0

Duże i nieestetyczne elementy montażu toalety można sprytnie schować tuż za linią ściany w łazience. Ten pomysł zawdzięczamy nowoczesnym modelom misek WC, podwieszanych na dedykowanym stelażu podtynkowym. Dzięki temu wisząca muszla klozetowa wygląda nie tylko atrakcyjnie i schludnie, ale także optycznie powiększa całą przestrzeń. Montaż podtynkowy może wydawać się trudny i skomplikowany, lecz wcale taki nie jest. Każdy może z łatwością zainstalować podwieszaną miskę WC w swojej łazience. Zresztą przekonasz się o tym sam, gdy przeczytasz nasz artykuł.

Montaż podwieszanej miski WC w łazience

Najważniejsze kwestie związane z montażem podwieszanej toalety

Oczywiście decydując się na wiszącą muszlę klozetową trzeba najpierw zaplanować i omówić kilka ważnych kwestii, związanych z przykręceniem stelaża podtynkowego do ściany. A mianowicie chodzi o ilość zarezerwowanej przestrzeni, umiejscowienie, przebieg rur, dokładne wymiary wszystkich potrzebnych elementów i kluczowe funkcjonalności miski WC, które pozwolą nam dokonać właściwego zakupu.

Wybór odpowiedniego miejsca dla podwieszanej muszli klozetowej jest bardzo istotną kwestią, ponieważ to od niego zależy czy stelaż podtynkowy wraz z miską zmieści się w danej toalecie, bądź czy wybrana przestrzeń zapewni pełną swobodę korzystania z WC. Wobec tego każdy właściciel powinien brać pod uwagę wymiary, uwzględniając fakt, że po podwieszeniu miska jest oddalona od ściany o około 20 cm. Tylko w taki sposób będzie można znaleźć odpowiednie miejsce na podwieszaną toaletę. Zazwyczaj określa się, że przykręcony stelaż WC z miską sięga do 120 cm nad płaszczyzną podłogi i zajmuje 35-50 cm szerokości ściany.

Kolejna sprawa dotyczy konstrukcji, funkcjonalności i parametrów dla tych obu elementów wyposażenia łazienki. W przypadku, gdy w łazience występują ściany murowane należy wybrać stelaż do zabudowy ciężej, natomiast ściana wykonana z płyty kartonowo-gipsowej będzie dobrze współgrać ze stelażem do zabudowy lekkiej. Jeżeli chodzi o miski WC to różnią się one między sobą wieloma parametrami, takimi jak spłuczka, długość, kształt, wykończenie, kolor, materiał, waga a nawet deska sedesowa. Z tej racji model wiszącej muszli klozetowej dopasowany do stelaża podtynkowego powinien być dobrze przemyślany, gdyż to właśnie powyższe czynniki decydują o tym, jak bardzo komfortową toaletę będziesz w stanie stworzyć.

Wisząca miska WC z serii PEONIA nie posiada problematycznego kołnierza   Biały klasyczny sedes z innowacyjnym systemem ukrytych mocowań   Podwieszana toaleta o zaokrąglonym kształcie Biało złota muszla klozetowa z kolekcji CARLOS wykonana jest z ceramiki

Lista narzędzi i innych potrzebnych elementów do montażu wiszącej miski WC

Zanim rozpoczniemy montaż stelaża WC z wiszącą miską, warto odpowiednio wcześniej przygotować wszystkie potrzebne materiały i narzędzia do pracy. Takie działanie pozwoli nam uniknąć zmartwień oraz znacznie usprawni cały proces. Sprawdź zatem, co takiego znajduje się na przygotowanej poniżej liście niezbędnych rzeczy do prawidłowego przykręcenia i zabudowania stelaża podtynkowego, a także założenia miski WC:

 • profile,
 • płyty kartonowo-gipsowe,
 • zestaw wkrętów,
 • grunt,
 • poziomica,
 • rury,
 • zaprawa,
 • fugi,
 • płytki,
 • wiertarka,
 • wkrętarka,
 • nóż do cięcia płytek,
 • miarka,
 • ołówek,
 • szpachelka.

Wysokiej jakości konstrukcja do podwieszanych muszli klozetowych   Dany model stelaża podtynkowego umożliwia montaż narożny

Proces instalacji stelaża podtynkowego z miską WC

Tak naprawdę, montaż podwieszanej toalety może samodzielnie wykonać każdy użytkownik, bez dodatkowej pomocy fachowca. Wystarczy tylko odpowiednio zaplanować plan prac i krok po kroku wcielać go w życie. Cała instalacja opiera się wyłącznie na 3 etapach: przymocowania do ściany wybranego stelaża, zabudowania go i założenia wiszącej miski WC.

W pierwszym etapie należy rozpocząć pracę od dokładnego ustalenia wszystkich długości, by móc poprawnie zaznaczyć miejsca na śruby i pręty. Poziomica przyda się do skontrolowania tego, czy zaznaczone punkty zachowują idealnie prostą linię. Każda nierówność powinna być natychmiast poprawiona jeszcze przed wierceniem. Dopiero po wywierceniu otworów można wprowadzić w nie specjalne kołki rozporowe, a następnie przyłożyć stelaż ze spłuczką do ściany. Podczas przykręcania stelaża warto upewnić się, czy wszystkie wężyki i rury zostały podpięte poprawnie.

Kolejny krok polega na zabudowaniu konstrukcji przykręconego stelaża przy użyciu przyciętych płyt kartonowo-gipsowych. Płyty te mocuje się do metalowych profili, które układa się w kształt według własnych preferencji. Albowiem z ich pomocą można zabudować tylko stelaż lub cały pas powierzchni, znajdujący się za sedesem. Po ustawieniu właściwej konstrukcji z profili, należy zająć się docięciem płyt kartonowo-gipsowych do odpowiednich kształtów i wymiarów. Przycięte płyty układa się na budowie stelaża, by następnie zagruntować podłoże przed położeniem płytek.

Po zakafelkowaniu powierzchni ze stelażem WC wystarczy już tylko zamontować miskę wiszącą na wystających prętach. W momencie łączenia sedesu z prętami, należy zwrócić szczególną uwagę na szczelność wszystkich połączeń, w tym odpływu i spłuczki. Jeśli nie widać żadnych mankamentów można mocno dokręcić śruby, zachowując odpowiedni poziom. Prawidłowo przykręcony stelaż bez problemu utrzymuje wagę ceramiki i siedzącego na niej użytkownika, dlatego też nie trzeba martwić się o urwanie toalety. Wskazane jest jednak, aby zabezpieczyć dodatkowo połączenie muszli klozetowej z płytkami za pomocą silikonu. Dopiero wtedy możemy w pełni skupić się na montażu deski sedesowej i przycisków spłukujących.

Przyciski spłukujące z serii SLIM NERO dedykowane są do stelaży podtynkowych   Chormowane przyciski świetnie wyglądają na ścianie w toalecie   Przycisk sterujący do spłuczki charakteryzuje się czarną powierzchnią i żółtą krawędzią

Jak widać przedstawiona instrukcja montażu podwieszanego sedesu nie jest wcale taka trudna, jak się wydaje i każdy może się jej podjąć. Weź sprawy w swoje ręce i już dziś skompletuj zestaw praktycznej a zarazem atrakcyjnie wizualnie podwieszanej toalety w sklepie internetowym inBath.pl!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
PROMOCJE
Kosz do przechowywania 27 x 14,5 x 12, biały
Kosz do przechowywania 27 x 14,5 x 12, biały
46,00 zł 36,80 zł
szt.
BAMBUS dozownik mydła
BAMBUS dozownik mydła
83,00 zł 66,30 zł
szt.
BROKAT kubek łazienkowy 8x9,8 srebrny
BROKAT kubek łazienkowy 8x9,8 srebrny
59,00 zł 45,05 zł
szt.
Kosz na pranie 35x60 bambusowy naturalny
Kosz na pranie 35x60 bambusowy naturalny
149,00 zł 123,25 zł
szt.
TRENT szafka łazienkowa 60 cm wisząca biały połysk
TRENT szafka łazienkowa 60 cm wisząca biały połysk
408,00 zł 265,20 zł
szt.
Stojak stalowy na papier i szczotka wc
Stojak stalowy na papier i szczotka wc
119,00 zł 101,15 zł
szt.
DALI słuchawka prysznicowa
DALI słuchawka prysznicowa
82,00 zł 74,00 zł
szt.
MODERN mydelniczka zielony
MODERN mydelniczka zielony
39,00 zł 32,30 zł
szt.
Pojemnik na patyczki biały / bambus
Pojemnik na patyczki biały / bambus
33,00 zł 24,75 zł
szt.
BAMBUS szczotka wc
BAMBUS szczotka wc
167,00 zł 141,95 zł
szt.
RUBBER dozownik mydła 6,6x16 szary
RUBBER dozownik mydła 6,6x16 szary
48,00 zł 36,00 zł
szt.
Plakat Bath Duck obraz w stylu pop-art 30x40 cm
Plakat Bath Duck obraz w stylu pop-art 30x40 cm
69,00 zł 49,00 zł
szt.
Słowa kluczowe

/

Przewiń do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż wersję strony na komputery
Sklep internetowy Shoper.pl